״ על יחסים, מרחבי נפש וארגזי כלים: אינטגרציה ותנועה בין הגישה הדינאמית - התייחסותית וטיפול קוגנטיבי - התנהגותי״

 

 

מרצות: ד״ר ליהי בלסון-חמל ודנה מור

מיקום: תיכונט, רחוב שושנה פרסיץ 3, תל אביב

תאריך:  שישי ה- ה6.5.16 בין השעות 0800-1400

 

מיהו האדם המגיע אלינו לטיפול? יישות חושבת? רציונלית? היכל של רגשות? גוף מגיב? סט התנהגויות? תוצר של היסטוריה ארוכת-שנים? דמות הנוצרת ומתקיימת בתוך יחסים? ומיהו המטפל או המטפלת היושבים מול אדם זה? דרך אילו פריזמות אנחנו מתבוננים על המטופלים שלנו, ועל עצמנו בנוכחותם? כמה חופש יש לנו לנוע בין מרחבי הנפש השונים, בין תיאוריות, גישות ושיטות טיפול?.

מחקרים וממצאים קליניים מהשנים האחרונות מכירים ביתרונות האינטגרציה שבין גישות טיפול שונות, ובמיוחד בין צורת החשיבה הפסיכודיאנמית וזו הקוגניטיבית-התנהגותית. גם מטפלי CBT העובדים בצמוד לפרוטוקולים, מכירים כיום בצורך להתייחס לברית הטיפולית, להתנגדות והעברה ולקווי אישיות. מנגד, מטפלים דינאמיים מכירים יותר ויותר ביתרון הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית בהיענות לקשיים סימפטומטיים ברמה נקודתית, בהרחבת יכולת התפקוד היומיומית ובמפגש חי ודינאמי עם המציאות. 

יום עיון זה יעסוק בסוגיות הנובעות משילובים השונים שבין גישות אלו. בקוטב הפסיכודינאמי נשים דגש מיוחד על העמדה ההתייחסותית, המציעה דיון מחודש במושגים פסיכואנליטיים קלאסיים וממקמת במרכזה את מערכות היחסים של האדם. נרצה לבחון כיצד עבודה דרך חשיבה אינטגרטיבית מרחיבה את החופש ומאפשרת תנועה בין מגוון חלקי עצמי של המטפל והמטופל גם יחד. לאורך היום ישולבו דוגמאות ווינייטות קליניות להמחשה, ובסיומו תובא הצגת מקרה מלאה ומפורטת המאפשרת הצצה לתהליך העבודה הטיפולית המשולבת, הלכה למעשה.

 

 

על המרצות: 

ד"ר ליהי בלסון-חמל היא פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת בנוער ומבוגרים בקליניקה פרטית בתל אביב. חברה ומדריכה ב"קבוצת שיח- מכון לפסיכותרפיה התייחסותית". מנהלת קלינית של מכון "שדות - יעד חן" לפסיכותרפיה וייעוץ. בוגרת הכשרה קוגניטיבית-התנהגותית בילדים ומבוגרים במרפאת "רמת-חן". מרצה במרכז ללימודים אקדמיים "אור-יהודה".

 

דנה מור היא פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת קליניקה פרטית במרכז תל אביב. חברה ומדריכה ב"קבוצת שיח – מכון לפסיכותרפיה התייחסותית". דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב. מרצה בתוכנית להשלמה לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב, במכון "מגיד" – בית ספר לפסיכותרפיה ובבית הספר "פסיכוסומה" ללימודים מתקדמים של פסיכותרפיה גופנית התייחסותית. 

 

 

תוכנית היום:

0800-  התכנסות 

0830-  ברכות – ד"ר שרון זיו ביימן מנהלת מכון שדות

0845-  מבוא: חשיבה דינמית-התייחסותית וטיפול קוגניטיבי-התנהגותי – מהתאוריה אל הקליניקה.

1015-  הפסקה.

1045-  מודלים של אינטגרציה: שיטות עבודה ודרכי שילוב ותנועה בין הגישות.

1200-  הפסקת צהריים.

1230-  הצגת מקרה קליני ודיון.

1400-   סיום

 

 

 

 

עלות יום עיון: 220 ש״ח, 180 ש״ח לסטודנטים ומתמחים

*תינתן הנחה קבועה לנרשמים לשלוש פעילויות ומעלה

 

להרשמה אנא שלחו מייל ל - machonsadot@gmail.com

או התקשרו לכריס - 0527341212