״אינטר-סובייקטיביות וחשיפה עצמית של מטפלים בפסיכותרפיה- תיאוריה, מחקר ופרקטיקה״

 

מרצה: ד״ר שרון זיו ביימן

מיקום: תיכונט, רחוב שושנה פרסיץ 3, תל אביב

תאריך:  שישי ה- 6.11.15 בין השעות 0800-1400

 

התפיסה של הקשר הטיפולי והממדים האינטרסובייקטיביים שלו כמרכיב מרכזי בתהליך הטיפול הנפשי התורם ישירות לשיפור הטיפולי, כמו גם גורם המקדם השפעה של מגוון התערבויות טיפוליות - הינה מבוססת תיאוריה ומחקר גם יחד ומהווה את אחד מאזורי ההסכמה המרכזיים בתחום הפסיכותרפיה. 

חשיפה עצמית של מטפלים בטיפול מהווה את אחד היבט משמעותי של ההשתתפות הסובייקטיבית של המטפלים בתהליך הטיפול ומאפשר לקדם את הדיון במשמעויות של השתתפות זו. אי לכך, היא מהווה סוגיה מרכזית בתיאוריה ובמחקר. הדיון בה מאפשר המשגה והמחשה של התרומה הפוטנציאלית של תהליכים אינטרסובייקטיבים בין המטפלת למטופלת לקידום התהליך הטיפולי ברבדיו השונים.

ביום העיון תסקור ד"ר שרון זיו ביימן את העמדה של תיאוריות טיפוליות שונות לחשיפה עצמית תוך דגש על עמדתה של הפסיכואנליזה ההתייחסותית לנושא, תפרוס את סוגי החשיפה השונים העולים מתוך הספרות המקצועית, תציג את ממצאי המחקר לגבי השפעות החשיפה על תוצאות הטיפול וידע מצטבר על דפוסי חשיפה עצמית של מטפלים בטיפול. בהמשך, תציג שרון את  תפיסתה לגבי ההשפעה האינטגרטיבית והרב ממדית הפוטנציאלית של חשיפה עצמית (כמו גם של התערבויות טיפוליות נוספות) כרציונל לשימוש בה. היום ילווה בהדגמות קליניות.

 

על המרצה: 

ד"ר שרון זיו ביימן - פסיכולוגית קליניתֿ, מנהלת שותפה מייסדת ב"קבוצת שיח - מכון לפסיכותרפיה התייחסותית", מנהלת מכון שדות לשירותים פסיכולוגיים, חברת סגל באקדמית תל אביב יפו, חברת בורד של האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, לשעבר יו"ר הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, ממייסדי האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת, פרקטיקה פרטית במבוגרים וזוגות.

 

 

 

תוכנית היום:

0800 - התכנסות 

0830 - סוגים של חשיפה עצמית של מטפלים
0915 - ממצאים מחקריים לגבי דפוסי שימוש ויעילות שימוש בחשיפה עצמית של מטפלים בטיפול

1000 - הפסקת קפה.

1030 - חשיפה עצמית בתיאוריה הפסיכואנליטית – סקירה היסטורית והתמקדות בגישה                         ההתייחסותית. חשיפה עצמית בראי הגישה ההומניסטית, ההתנהגותית קוגניטיבית                   והפמיניסטית.

1200 - הפסקת צהרים.

1230 - חשיפה עצמית כהתערבות אינטגרטיבית 

1315 - המלצות ,המחשות קליניות ודיון עם הקהל

1400 - סיום

 

 

 

עלות יום עיון: 220 ש״ח, 180 ש״ח לסטודנטים ומתמחים

*תינתן הנחה קבועה לנרשמים לשלוש פעילויות ומעלה

 

להרשמה אנא שלחו מייל ל - machonsadot@gmail.com

או התקשרו לכריס - 0527341212