״ טיפול אינטגרטיבי בדיכאון״

מרצים: פרופ׳ גולן שחר וד״ר שרון זיו ביימן

מיקום: תיכונט, רחוב שושנה פרסיץ 3, תל אביב

תאריך:  שישי ה- 1.7.16 בין השעות 0800-1400

 

 

דיכאון חד-קוטבי הוא אחד המצבים הפסיכופתולוגיים הנפוצים ביותר, ואחת מהתחלואות החמורות ביותר בעידן המודרני. המחקר האמפירי מצביע על יעילות שורה ארוכה של טיפולים פסיכולוגים ספציפיים לדיכאון (למשל, טיפולים קוגניטיביים-התנהגותיים, התנהגותיים בלבד, אינטר-פרסונליים, מבוססי רגש, פסיכודינמיים, ועוד) , אבל כמעט אף אחד מהטיפולים הללו לא מונע את הישנותו של הדיכאון ואת מהלכו הכרוני. כדי להתמודד עם הללו, יש צורך בעמדה טיפולית אינטגרטיבית, המשלבת בין גישות שונות על בסיס הבנת הגורמים המחוללים והמשמרים את הדיכאון. ביום העיון הנוכחי תוצג סקירה כוללנית של מצב המדע (State of the Science) מבחינת יעילות הפסיכותרפיה לדיכאון, כמו גם ניסיונות קליניים לשלב בין גישות טיפוליות שונות. על בסיס סקירה זו, נציע גישה ייחודית לפסיכותרפיה בדיכאון כרוני, הקרויה "טיפול נרטיבי-אינטגרטיבי" (Narrative-Integrative Treatment for Chronic Depression, NINT-CD).

 

 

על המרצים:

פרופ' גולן שחר הוא מומחה בפסיכולוגיה קלינית ורפואית, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון, ופרופסור אורח לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת "ייל" בארה"ב. בעבודתו, משלב פרופ' שחר מחקר אמפירי על מצבים פסיכופתולוגים מורכבים ונפיצים, כולל מצבים אבדניים, יחד עם תאוריה ועבודה קלינית בתחום הפסיכותרפיה האינטגרטיבית.

פרופ' שחר משמש כעורך הראשי של כתב העת הבינלאומי JOURNAL OF PSYCHOTHERAPY INTEGRATION, המתמקד בשילוב של שיטות טיפוליות שונות. הוא מייעץ ומדריך צוותים פסיכולוגים בתחום האובדנות, כולל הערכת הסיכון, ניהול משברים,ופסיכותרפיה אינטגרטיבית במצבים אבדניים.

 

ד"ר שרון זיו ביימן - פסיכולוגית קליניתֿ, מנהלת שותפה מייסדת ב"קבוצת שיח - מכון לפסיכותרפיה התייחסותית", מנהלת מכון שדות לשירותים פסיכולוגיים, חברת סגל באקדמית תל אביב יפו, חברת בורד של האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, לשעבר יו"ר הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, ממייסדי האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת, פרקטיקה פרטית במבוגרים וזוגות.

 

 

תוכנית היום:

תעלה  בקרוב

 

 

 

עלות יום עיון: 220 ש״ח, 180 ש״ח לסטודנטים ומתמחים

*תינתן הנחה קבועה לנרשמים לשלוש פעילויות ומעלה

 

להרשמה אנא שלחו מייל ל - machonsadot@gmail.com

או התקשרו לכריס - 0527341212