אבחון פסיכו-דידקטי

אבחון זה כולל אבחון פסיכולוגי ואבחון דידקטי, בוחן הן את הפן הרגשי והן את הפן הלימודי, ומאפשר הבנה עמוקה יותר של המקור לקשייו של האדם. על ידי כך ניתן לעשות בחירה נכונה יותר של הטיפול המתאים ושל דרכי התמודדות במסגרת אקדמיות. האבחון מיועד לתלמידי תיכון וסטודנטים, ולכל מי שמעוניין לברר האם קיימים ליקויי למידה מצד אחד וקשיים רגשיים מצד שני, והאם קיים קשר בין השניים.

 

האבחון נערך ע"י פסיכולוג ומאבחנת דידקטית במפגשים נפרדים, ונמשך כ- 4 פגישות. במפגשים עם המאבחנת הדידקטית (מומחית ללקויות למידה), יועברו סדרת שאלונים ומבחנים דרכם ניתן לאתר את הלקויות הקיימות ולהמליץ על הדרכים הטובות ביותר להתמודדות עם הקשיים שזוהו. בהמשך, בפגישות הערכה הפסיכולוגית, ייערך ראיון קליני מקיף המתייחס לתולדות חיים מילדות לבגרות ורקע משפחתי, תפקוד אקדמי, מקצועי ובינאישי קשרים בינאישיים, ארועי חיים משמעותיים ומאפיינים אישיים. בנוסף, הפסיכולוגית תעביר סדרת מבחנים הכוללת מבחני אינטליגנציה והישגים, מבחנים ויזו-מוטוריים ומבחנים השלכתיים. בנוסף לכך, במהלך האבחון תערך תצפית קלינית, על מראה כללי, התנהגות, מצב רוח, רגש, הבנה, התמצאות, תובנה, זיכרון ותקשורת.

 

בסופו של האבחון, יימסר דוח אינטגרטיבי שיכלול התייחסות לכל ממצאי האבחון, וייספק תמונה רחבה באשר לקשר בין לקויות הלמידה והקשיים הרגשיים שאותרו.

 

Thanks! Message sent.

שם *

אימייל *

נושא

הודעה